Produkty pod nemeckou značkou Chamäleon naša spoločnosť výhradne distribuuje v Slovenskej republike. Chamäleon predstavuje široký a kompletný sortiment pre povrchovú úpravu karosérie automobilov - tmely, plniče, bezfarebné laky, ochranné nástreky, farby, široká ponuka sprejov, leštiace pasty či doplnkový sortiment.

Obchodná značka Chamäleon bola prvý krát použitá v roku 1965 v meste Schwerte. Tmely pod týmto označením s výrazným žlto-čiernym logom sa tu vyrábajú do dnes.

Tmely pod značkou Chamäleon boli vyrábané predovšetkým pre nemecký trh a už v tej dobe patrili k špičkovým kvalitným produktom určeným pre profesionálnych a odborných spotrebiteľov.

Expanzia na medzinárodných trhoch, rovnako ako k rozšíreniu sortimentu došlo v roku 2002, kedy boli tmely vybrané, rovnako ako suroviny tej najvyššej kvality k prezentácii i na iných trhoch s označením „Made in Germany“. Za týmto účelom bola značka odtrhnutá od samotnej výrobnej sféry a kvalifikovaný tím manažmentu Chamäleon sa zameral na ďalšiu expanziu značky. Pre centrálne riaditeľstvo manažmentu bol zvolený Heidelberg, teda mesto v regióne Porýnie – Neckar, ktorý vďaka svojej infraštruktúre je ideálnou základňou pre realizáciu nových výrobných a obchodných stratégií.

Chamäleonu GmbH sa podarilo úspešne zrealizovať vtedajšie ciele a presadiť sa v medzinárodnom merítku s jeho širokým sortimentom pre opravy karosérie. Strategický úspech – kombinácia optimálneho pomeru ceny a výkonu a vysoké štandardy kvality znamenajú, že v mnohých krajinách čierna a žltá ochranná známka spoločnosti Chamäleon z Heidelbergu je dnes jedným z lídrov na lakýrnických trhoch, nielen v európskych zemiach.